Gitti Gidiyor

43 ülkede faaliyet gösteren, dünyanın en büyük elektronik ticaret şirketi eBay’in Türkiye iştiraki GittiGidiyor.com’da, 9.5 milyonun üzerinde kayıtlı üye, ayda 27 milyonun üzerinde ziyaretçi, 12.5 milyonun üzerinde tekil ziyaretçi ve 5 milyondan fazla anlık satış fırsatı mevcut.

GittiGidiyor.com, 3 ortaklı bir şirket olarak kuruldu ve 5 Şubat 2001’de yayın hayatına başladı. 2007 yılında dünyanın en büyük e-ticaret sitesi eBay, GittiGidiyor’a ortak oldu. Bu stratejik ortaklık ve karşılıklı bilgi transferiyle GittiGidiyor, hizmet çeşitliliğini artırdı. 2011 yılı Mayıs ayında eBay, yaptığı satın alma ile ortağı olduğu GittiGidiyor’un %93’üne sahip oldu.

Türkiye’de e-ticaret sektörünün gelişmesine öncülük eden sitede, aylık ortalama 750 bin adet satış gerçekleşiyor; yani 3 saniyede 1 ürün satılıyor. GittiGidiyor.com, kurulduğu günden bu yana, Sıfır Risk sistemiyle 30 milyon adet ürün satışının gerçekleşmesini sağladı. GittiGidiyor için özel olarak tasarlanan iOS ve Android mobil telefon uygulamaları ve mobil site yenilendi, iPad uygulaması hayata geçti. Android tablet uygulaması ise çok yakında hayata geçiyor.

Baskılı Kupa Bardak

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir