Media Markt

70’li yılların sonları, Almanya’da henüz özel televizyon kanallarının olmadığı, elektronik ürünlere ulaşmak için ayrı ayrı yerlere gitmek zorunda kalındığı bir dönemdi. O tarihlerde televizyonlar elektronik mağazalarından, plaklar plakçılardan ve çamaşır makineleri ise katalog ile satış yapan mağazalardan satın alınırdı. Ürün çeşitleri sınırlıydı ve fiyatlar nispeten yüksekti. Münih’in küçük sanayi bölgesi Ingolstadt’taki Helga ve Erich Kellerhals, Walter Gunz ve Leopold Stiefel isimli dört girişimci, o güne kadar Avrupa’da hiç denenmemiş bir model için kolları sıvadılar, elektronik market dönemini başlatan ilk adımı Almanya’da attılar.

Kurdukları mağazalar ortalama 4000 ile 8500 metrekareler arasında çok büyük alanları ve geniş ürün çeşitlerini kapsamakla birlikte, ürünler düşük fiyatlarla satışa sunuluyordu. Bu yeni pazarlama konsepti ve müşteri odaklı yaklaşım, yeni mağaza zincirinin en önemli özelliğiydi. O güne kadar alışılmamış çeşit zenginliğinde markalı ürünlerin en yeni modellerini büyük bir alanda satışa sunan bu pazarlama konsepti, aynı zamanda düşük fiyatlarla da dikkat çekiyordu. O tarihten itibaren tüketiciler artık tek çatı altında istedikleri her şeyi bulabiliyor ve ortalama 50.000 ürün çeşidi arasından seçim yapabiliyordu.

Bu yeni vizyon ile 1979 yılında girişimciler Münih’te ilk Media Markt mağazasını açtılar. 31 yılı geride bırakan Media Markt, Almanya’nın ardından Avusturya, İtalya, İsviçre, Macaristan, Polonya, İspanya, Hollanda, Belçika, Portekiz, Yunanistan, İsveç, Rusya, Çin ve Türkiye’deki mağazalarıyla teknoloji severlerle buluştu.

Bugün tüketici elektroniği mağazacılığının devleri arasındaki Media Markt, tüketiciyle buluşturduğu dünya markaları, en iyi hizmet kalitesi ve düşük fiyatlarıyla 15 ülkede 50.000’e yakın çalışanı ile 600’den fazla mağazaya ulaştı.

2007 Eylül ayında Türkiye’de ilk mağazasını İstanbul Ümraniye’de açan Media Markt, daha sonra sırasıyla Eskişehir ve Mersin mağazaları ile hizmet ağını hızla genişletmeye devam etti. 2008 yılında ilk olarak İstanbul Beylikdüzü mağazasını açan Media Markt, aynı yıl Ankara’da hizmete soktuğu 2 mağazanın ardından İstanbul’da Kozyatağı ve Bursa Nilüfer mağazalarının açılışını yaptı. 2009 yılında ise Adana Seyhan, İstanbul Güneşli 212, İstanbul Merter, İzmir, İstanbul Pendik Pendorya, Ankara Kentpark ve İstanbul Beşiktaş mağazaları açıldı. Bursa’da 2010 yılında hizmete giren Anatolium mağazasının yanı sıra 2011 yılı Nisan ayında Adana Optimum ve Ekim ayında İstanbul Bahçelievler, 2011 Aralık ayında Antalya Kipa AVM ve Kayseri Forum AVM açılışları yapılan mağazaları ile, Media Markt Türkiye çapında 20 ayrı noktada yükseliyor.

Kuruluşunun 32. yılında Media Markt, dünya markalarını en bol ürün seçeneği, kaliteli hizmet ve düşük fiyatlar ile buluşturmaya kesintisiz olarak devam ediyor. Media Markt mağazaları, televizyon ve görüntü sistemlerinden Hi-Fi ses sistemlerine, fotoğraf makineleri ve kameralardan film DVD, müzik CD, bilgisayar oyunları ve konsollara, bilgisayar ve cep telefonlarından beyaz eşya ve küçük ev aletlerine kadar birçok ürün çeşidiyle tüketicilerine hizmet veriyor.

Baskılı Kupa Bardak

5 thoughts on “Media Markt

  1. bu mağaza ilk önce dürüst iş yapacak olmayan malı satmayacak elinde yoksa stokda yok diyecek hızlı teslimat diye halkı kandırmayacak .müşteri karşısına sorumlu memurunu çıkaracak .çağrı merkezi diye sorumsuz çalışanlarla müşteriyi karşı karşıya getirmeyecek.siparişi verilen ürünün teslimat gününü müşteriye bildirecek ucu açık konuşmayacak.daha açıkçası dolandıcılık yapmayacak.

  2. ya ne utanmaz insanlarmışsınız 11/12/2014 ürün kargoya verilecek diyorsunuz ürün ortada yok.bir de yasal yollara baş vur diye pişkin pişkin mesaj atıyorsunuz.sizlere ne sıfatla hitap edeceğimi şaşırdım.utanmazlar birde halkı kandırmak için ulusal medyada reklam veriyorsunuz.dolandırıcılıkta sınırda tanımıyorsunuz yurt dışınada açılıyormuşsunuz inşallah türklere yaptığınızı Avrupalıya yapında bir görelim.yazıklar olsun mahkemede görüşürüz.itibarıınızı mahkeme kanalıyla ulusal basında yaymak için elimden gelen herşeyi yapacam.mahkemede görüşürüz.reziller.

  3. arkaaşlar böyle utanmaz ve dolandırıcı bir alış veriş sitesi görmedim. Bulaşık makinası aldım.Yanlış ürün gönderdiler. Ne gönderileni alıyorlar nede yenisini gönderiyorlar telefon ediyoruz muhatap yok. geliyor gidiyor. mahkemede görüşürüz. tarih 29.10.2015

  4. yalancı dolandırıcı internet sitesinden aldığım ürün yanlış geldi. Değiştirin dedim. iade aldı. Mağdur olmak isteyen bu siteden alış veriş yapmayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir