Oyuncak Arıyorum

Bir anneyim, çocuğum için hep en iyisini istedim, diğer anneler gibi. Bu amaçla, çocuklarımız için iyi birşeyler yapmaya karar verdim. Onların fiziksel, sosyal, zihinsel, yaratıcılık, özgüven, dil ve anlatım becerilerini geliştirmeye yardımcı olan oyuncak seçimi, danışmanlığı hizmetini sunmak istedim.

Neden oyuncak? Oyuncak hep çocukların oyalanacağı birşey olarak düşünülür. Halbuki öyle mi? Benim ilk oyuncağım buruşuk, aslında peluş bir köpek; canlı değil, konuşmaz ama bana özgüven kazandıran, yalnız olduğum zamanlarda en iyi dost olan, hayalimdeki hikayeleri dinleyen arkadaşım. Hatta sadece çocukluk dönemimde değil, üniversite yıllarında Ankara’nın soğuk günlerinde yalnızlığımı paylaştığım, sarılıp derslerimi ilk sunduğum eğitim asistanım. O sadece bir oyuncak değil, ne dersiniz?

Bir düşünün ilk oyuncaklarınızı, ilk oyunlarınızı. İlk saç taramayı öğrendiğiniz bebeğinizi, ilk trafik eğitimi aldığınız arabanızı……. İlk yaşam deneyimlerimizi sağlayan eğitim araçlarımız; oyuncaklarımız. İşte o nedenle oyuncak sektöründe olmaya karar verdim. Ama benim için, bu işin sosyal boyutu daha önemliydi. Çünkü çocuğumuza hangi oyuncağı alacağız ve aldığımız oyuncak ile nasıl oynayacağız konusunda rehberlik hizmeti yoktu. Anne olarak çoğu zaman bu sıkıntıyı yaşadım. Şimdi annelere bir uzman arkadaşımın desteği ile rehberlik etmek, istedikleri zaman sorunlarını paylaşacakları ve bunlara çözüm bulacakları bir yer olması için çalışıyorum ve çalışmaya devam edeceğim. Hep en iyiyi arayacağım.

İnternet üzerinden oyuncakarıyorum.com olarak, bütün oyuncakları satmayacağım. Kendi çocuğum için gösterdiğim hassasiyeti, diğer çocuklar için de uyguladım. Sadece çocuğun gelişimine hizmet edecek, size uygun, size özel oyuncakları (eğitim materyallerini) seçtim. Onları geleceğe hazırlamak hepimizin görevi ve ben bu görev için elimi taşın altına koydum. Haydi ebeveynler, sizleri de desteğe bekliyorum.

Baskılı Kupa Bardak

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir