Teknosa

Hacı Ömer Sabancı Holding A.Ş. bünyesinde kurulan TeknoSA İç ve Dış Ticaret A.Ş., teknoloji ürünlerini en uygun fiyat ve en iyi hizmet kalitesi ile tüketicilere sunmayı amaçlayan bir teknoloji perakende zinciridir.

2000 yılında 5 mağaza ile faaliyete başlayan şirket, bugün Türkiye’nin 77 ilinde 300’e yakın mağazasıyla hizmet vermektedir. TeknoSA, kısa bir zamanda istikrarlı bir şekilde büyümüş; yaygınlığı, hizmet kalitesi, güvenilirliği, hızı ve ürün çeşitliliği sayesinde Türkiye’nin en yaygın teknoloji perakendecisi konumuna ulaşmıştır. 163 kişilik bir ekiple faaliyete başlayan TeknoSA bugün, konusunda uzman 4000’e yakın çalışanıyla hizmet kalitesini ve ürün çeşitliliğini artırmaya devam etmektedir.

Tüketicilerin teknoloji ürünlerinde aradıkları her şeyi bulabildikleri TeknoSA, yüzlerce uluslararası markanın binlerce teknoloji ürününü tüketicileriyle buluşturmaktadır. “Herkes için Teknoloji” felsefesini benimseyen şirket, yaygın mağaza ağı ile elektronik araçlardan iletişim araçlarına, kişisel bakımdan ev ürünlerine kadar her türlü teknoloji ürününü müşterilerine sunmaktadır. 160 bin metrekarenin üzerinde toplam satış alanı ve geniş ürün yelpazesi ile teknolojiseverlere farklı ve keyifli bir alışveriş ortamı yaratmaktadır.

TeknoSA, ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 27001:2005 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi ve ISO 10002:2004 Müşteri Memnuniyeti-Şikayet Yönetim Standardı Belgesi’ne Türkiye’de sahip olan ilk teknoloji şirketidir.

TeknoSA, Mayıs 2012’de halka arz edilmiş ve hisseleri Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlamıştır.

TeknoSA, dünya perakendecilik sektörünün ‘Oscar’ı olarak bilinen ‘Dünya Perakende Ödülleri 2012’ye damgasını vurmuştur. Geçtiğimiz yıllarda ‘Tasarım’ ve ‘Kurumsal Sosyal Sorumluluk’ kategorilerindeki projeleri ile finalist olmayı başarmış, 2012 yılında ‘Gelişen Pazar’ kategorisinde birinci olarak Türkiye’de bir ilki gerçekleştirmiş ve dünya perakende devlerini geride bırakma başarısını göstermiştir.

TeknoSA, müşterilerinin teknoloji ürünlerindeki ihtiyacını her an karşılamak amacıyla iki farklı kanal ile de hizmet vermektedir. 444 55 99 numaradan hem de sosyal medya hesaplarından ulaşılabilecek Tekno Asist, geniş ürün yelpazesine sahip www.teknosa.com İnternet mağazası, 7 gün 24 saat TeknoSA müşterilerinin hizmetindedir.

TeknoSA, insanların kültürel ve sosyal yaşamına katkıda bulunmak ve teknoloji konusunda daha bilinçli nesiller yetiştirmek amacıyla; eğitim, bilim, sanat ve teknoloji alanında birçok proje gerçekleştirmektedir. Türkiye Futbol Federasyonu ile gerçekleştirdiği işbirliği sonucunda 2007 yılından bu yana Milli Takımlar Teknoloji Tedarikçisi’dir. İstanbul Üniversitesi işbirliğiyle 6 yıl önce hayata geçirdiği Zamana Direnen Eserler projesiyle, Nadir Eserler Kütüphanesi’ndeki eserlerin dijital ortama aktarılması için teknoloji desteği sağlamaktadır. 2007 senesinde başlatılan “Kadın için Teknoloji” sosyal sorumluluk projesiyle, Türkiye’nin çeşitli illerinde ve Trabzon Gençlik ve İletişim Merkezi, İstanbul Şişli Cevahir TeknoSA Exxtra mağazası ve Adana’da yer alan eğitim sınıflarında kadınlara sürekli ücretsiz bilgisayar kursu vererek kadınları teknolojiyle yakınlaştırmaktadır.

Türkiye’nin ilk ve en yaygın teknoloji perakendecisi olmanın getirdiği sorumluluk ve bilimsel perakendecilik ilkesiyle nitelikli işgücü yetiştirmeye de önem vermektedir. Hem teknoloji perakendeciliği alanında kariyer yapmak isteyen gençleri eğitmek hem de hızla artan nitelikli işgücü ihtiyacını karşılamak amacıyla Ekim 2005’te TeknoSA Akademi kurulmuştur. TeknoSA bünyesinde çalışan tüm personel TeknoSA Akademi’de çeşitli eğitim programlarıyla niteliklerini artırabilmektedir.

Türkiye’de teknoloji perakendeciliği sektöründe çevreye yönelik en kapsamlı çalışmalara imza atan TeknoSA; elektronik atık toplama, çevre dostu poşet kullanımı, enerji verimliliği konularında yaptığı çalışmalarla da sektörüne örnek teşkil etmektedir.

Baskılı Kupa Bardak

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir